אודות המרכז

 

מרכז  "מפנה " הוקם בשנת 1992 ע"י קבוצת מטפלים ביוזמת ד"ר רות לירון ,פרופ' משה אלמגור וגב' נילי גור ז"ל .

ייעודו ומטרת הקמתו של מרכז "מפנה"  היא לתרום לרווחתן של משפחות רבות ככל האפשר. האמונה הבסיסית  שמנחה את צוות  "מפנה "  היא שבאדם ובמשפחתו  טמונים הכוחות והיכולות לכוון את עצמם לחיים בריאים ויוצרים  . המטפלים בצוות  "מפנה " מעמידים את עצמם לעזרת היחיד ,הזוג או המשפחה  על מנת למצוא ולכוון את הכוחות  הקיימים למטרות בניה והתפתחות .

מרכז מפנה מאמין שמטפלים מגישות שונות יכולים לתרום אחד לשני ולהגדיל את מספר האפשרויות הטיפוליות אותן ניתן להציע לפונים. מרכז מפנה כולל מטפלים מגישות שונות והתמחויות שונות.

במסגרת ייעודו כמרכז טיפולי פסיכו – תרפויטי , צוות המרכז מטפל בכ – 500 משפחות ויחידים מידי שנה .כ – 60%  מטופלים במסגרת  זוגית או משפחתית והשאר ברמת הפרט.

הצוות מציע טיפול בתחום רחב של הפרעות וגורמי מצוקה . לדוגמא : משברים ברמת הזוג , משברים ביחסים בין הורים וילדים , בעיות התנהגות והתפתחות של ילדים , מעברי חיים ומשברי חיים .

כמו כן אנו מציעים העשרה והרחבה של מיומנויות תקשורת ,סמכות הורית ופתרון קונפליקטים.

במסגרת מרכז  "מפנה " פועלת יחידה לטיפול בגישה התנהגותית קוגניטיבית בהנחיית פרופ מרילין  ספר וגב'  הליין  וולך .

ייעוד נוסף העומד  לנגד עיניהם של מייסדי מרכז  "מפנה " הוא לפתח  את  תחום הטיפול המשפחתי בגישה המערכתית. .

מאז שנת 1993 פועל במרכז " מפנה " בית ספר תלת שנתי לטיפול משפחתי וכן קורס מדריכים לטיפול משפחתי .  שני הקורסים עומדים  בקריטריונים של האגודה הישראלית לטיפול במשפחה בזוגיות ובפרט .

אנשי צוות  "מפנה "מדריכים צוותים בשרותי הבריאות הרווחה והחינוך ותורמים לידע והבנה בגישה המערכתית.

מרכז "מפנה " מוכר ע"י משרד הבריאות וארגון הפסיכולוגים כמרכז להכשרת מתמחים בפסיכולוגיה קלינית.